Стилі меблів

Стилі меблів

Зміст:
Класичні стилі інтер’єру      |Сучасні стилі інтер’єру |Етнічні стилі інтер’єру

Класичні стилі інтер’єрів

Античний стиль
Цей стиль став базисом та основою багатьох наступних стилів, сучасні дизайнери нерідко звертаються до його простих форм, гармонійних поєднань. Для цього стилю характерна симетрія та простота.


Готичний стиль
Високі стелі і великі вікна, активне використання вітражів і різьблення по дереву – цей стиль вражає своєю вишуканістю і простотою.


Класицизм
Цей стиль поєднує у собі парадність і стриманість. Запозичивши гармонію і симетрію в античного стилю, він висловлює її зовсім інакше, використовуючи дорогі матеріали та масивні меблі із цільного дерева.


Барокко
Бароко – дуже складний стиль, що підходить для великих приміщень. Інтер’єри, виконані в стилі бароко, вражають своєю пишністю та «дорогим» зовнішнім виглядом. Використовуються благородні матеріали: червоне дерево, мармур, дорогий текстиль.


Рококо
Стиль “будуарів” відмінно підходить для оформлення спалень. Незважаючи на безліч декоративних елементів і хитромудрих прикрас він добре виглядає навіть у невеликих приміщеннях. Вишуканий і водночас химерний стиль, який вражає цілісністю композиції.


Ампір
Оригінальна варіація на тему все тієї ж античності значно прикрашена дорогими матеріалами. Лінії прагнуть простоти і гармонії, а обробка вражає своєю простотою і легкістю. Меблі в стилі ампір, однак, залишаються досить химерними (різьблення, дорога оббивка). Такі інтер’єри добре продумані і виглядають як єдиний ансамбль тільки в тому випадку, якщо всі предмети стоять на своїх місцях.


Модерн (Ар-Нуво)
В інтер’єрах цього стилю ви не знайдете прямих ліній, оскільки їх немає і в живій природі. Модерн передбачає плавність, перетікання одних предметів декору в інші. Матеріал, без якого неможливо уявити цей стиль, – дерево. Асиметрія та плавні лінії – ось основні риси цього стилю.

 

Сучасні стилі інтер’єрів

Конструктивізм
Прямі лінії, максимальна функціональність та мінімальний декор – ось основні ознаки конструктивізму. Цей стиль дуже раціональний, тому в ньому немає зайвих аксесуарів, які не приносять практичної користі.


Арт-деко
Довгий час цей стиль вважався однією з варіацій модерну, але все ж таки був виділений окремо. Плавні вигини в ньому поєднуються з прямими лініями та зигзагами, а простота з розкішшю.


Поп-арт
Цей стиль створений, щоб вражати та захоплювати. Яскраві кольори, контрасти, неонове підсвічування та глянець – характерні риси інтер’єрів у стилі поп-арт. Ще одна відмітна ознака стилю – використання існуючих об’єктів і матеріалів у зовсім новій ролі (часто в ролі об’єктів мистецтва).


Мінімалізм
Основне завдання інтер’єрів у стилі мінімалізм – зберегти вільне місце. Столи-трансформери, невелика кількість аксесуарів та використання скла – ось яскраві ознаки мінімалізму. Для стилю характерні гострі кути та прямі лінії.


Кітч
Інтер’єри в цьому стилі є змішання всіх відомих стилів, яскравих фарб та імітацій дорогих матеріалів. У німецькій мові «кітч» означає «несмак», але навіть такому стилю інтер’єру знайшлося своє місце. Поєднання різних (іноді не підходять один до одного) кольорів, аксесуарів, матеріалів та предметів інтер’єру надає стилю кітч унікальність. Щоб жити в квартирі, оформленій у цьому стилі, знадобиться не лише рішучість та незалежність, а й психологічна стійкість.


Неокласика
Спокійний стиль, що ідеально підходить для оформлення заміських будинків. Гармонія та пастельні тони, симетрія та простота в цьому стилі запозичені з античності. Однак ви можете вільно використовувати сучасні матеріали, поєднуючи вимоги стилю і свої бажання і можливості.


Хай-тек
Ультра сучасність і високотехнологічність – основні параметри стилю хай-тек. Зовнішньо холодний і відсторонений, він наповнений чітким функціоналом. Це проявляється не тільки у великій кількості технічних новинок, та й у використанні сучасних матеріалів та інженерних конструкцій.


Лофт
Саме слово loft має іноземне походження і дослівно перекладається з англійської як горище, апартаменти нагорі. Ідея використання з